فصل ۱ – چگونه روانشناسی را بیاموزیم؟

روانشناسی چیست؟ چه هدف هایی داره؟ اگه میخواین پاسخ این سوالات رو بدونید با این پست سایت یک روان همراه باشید.

بخش های بعدی این فصل را در لینک های زیر میتوانید مطالعه کنید.

فصل ۱٫۱ تاثیر تحقیق در روانشناسی

فصل ۱٫۲ تحقیق تجربی در روانشناسی

فصل ۱/۳ انواع روش تحقیق

همه ما هر روز از اصول روانشناسی استفاده می کنیم و حتی ممکن است آن را درک نکنیم. هنگامی که کودک خود را به دلیل انجام کاری اشتباه با ضرب و شتم از اصل یادگیری مجازات استفاده می کنیم. وقتی قبل از اینکه بخواهیم آن سخنرانی بزرگ را انجام دهیم ، عصبی می شویم ، سیستم عصبی خودمختار خود را فعال می کنیم. وقتی در ذهن خود با خود صحبت می کنیم و به خود می گوییم “آرام باشید” ، “بیشتر کار کنید” ، یا “تسلیم شوید” ، از روشهای شناختی برای تغییر رفتارها و عواطف خود استفاده می کنیم.

این متن به منظور ایده کلی شما در مورد روانشناسی ، نحوه تولید اطلاعات ، آنچه در مورد خودمان آموخته ایم و نحوه استفاده از روانشناسی برای کمک به بهبود زندگی افراد طراحی شده است. این فصل ها به گونه ای تنظیم شده اند که می توانید ایده بهتری از نحوه کار روانشناسی بدست آورید. از نظریه ها و اصول اساسی ، از طریق تحقیق ، درک و توضیح نتایج ، تا کاربرد واقعی تکنیک های روانشناسی.

این متن به گونه ای طراحی نشده است که شما را روانشناس کند. در قالب کلی نوشته شده است تا بتوانید ایده بهتری از تمام مفاهیم اصلی روانشناسی بدست آورید. اگر بخواهید در دوره کارشناسی در رشته روانشناسی تحصیل کنید ، هر فصل یک دوره جداگانه است. و برای دریافت دکترای خود ، که در اکثر ایالت ها باید روانشناس نامیده شود ، پنج تا هفت سال بیشتر به مطالعه مفاهیم موجود در این متن می پردازید.

با این وجود چیزهای زیادی خواهید آموخت و امیدوارم که نه تنها دانش شما ، بلکه علاقه شما به اصول روانشناسی را نیز افزایش دهید. این وب سایت ، و بسیاری دیگر از سایت های بسیار مفید و حرفه ای ، اطلاعات زیادی در مورد کاربردهای روانشناسی در قالب کمک به خود ارائه می دهد. در ادامه بخوانید… یاد بگیرید… و درک خود را از بزرگترین سرمایه خود… ذهن انسان بهبود ببخشید.

روانشناسی چیست

روانشناسی مطالعه شناختها ، احساسات و رفتار است. روانشناسان در کارهای مختلفی مشارکت دارند. بسیاری از آنها شغل خود را صرف طراحی و انجام تحقیق می کنند تا درک بهتری از نحوه رفتار افراد در موقعیت های خاص ، چگونگی و چرایی تفکر ما در نحوه کار و چگونگی رشد احساسات و تأثیر آنها بر تعاملات ما با دیگران داشته باشند. این روانشناسان تحقیق هستند که اغلب در سازمان های تحقیقاتی یا دانشگاه ها کار می کنند. روانشناسان سازمانی صنعتی با مشاغل و سازمانها همکاری می کنند تا به آنها در تولید بیشتر ، موثرتر و کارآمدتر و کمک به آنها در کار با کارمندان و مشتریانشان کمک کنند. پزشکان ، به طور معمول مشاوران و روانشناسان بالینی ، با افراد ، زوج ها ، خانواده ها و گروه های کوچک کار می کنند تا به آنها کمک کند احساس افسردگی ، اضطراب کمتری داشته باشند

مطالعه روانشناسی پنج هدف اساسی دارد:

۱٫ توصیف کنید –

هدف اول مشاهده رفتار و توصیف مواردی است که در حد امکان به صورت عینی مشاهده می شوند

۲٫ توضیح دهید –

در حالی که توصیفات از داده های مشاهده پذیر حاصل می شود ، روانشناسان باید فراتر از آنچه واضح است ، رفته و مشاهدات خود را توضیح دهند. به عبارت دیگر ، چرا سوژه کاری را که انجام داده انجام داده است؟

۳٫ پیش بینی –

هنگامی که دانستیم چه اتفاقی می افتد ، و چرا این اتفاق می افتد ، می توانیم حدس بزنیم که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. یک جمله قدیمی وجود دارد که اغلب اوقات درست است: “بهترین پیش بینی کننده رفتار آینده ، رفتار گذشته است”.

۴٫ کنترل –

هنگامی که دانستیم چه اتفاقی می افتد ، چرا اتفاق می افتد و چه اتفاقی در آینده می افتد ، می توانیم کنترل آن را کنار بگذاریم. به عبارت دیگر ، اگر ما بدانیم که شما شرکای سو ab استفاده کننده را انتخاب کرده اید زیرا پدر شما سو ab استفاده کرده است ، می توانیم تصور کنیم که شما یک همسر متخلف دیگر را انتخاب خواهید کرد ، بنابراین می توانیم برای تغییر این رفتار منفی مداخله کنیم.

۵٫ بهبود –

نه تنها روانشناسان برای کنترل رفتار تلاش می کنند ، آنها می خواهند این کار را به روشی مثبت انجام دهند ، بلکه می خواهند زندگی فرد را بهبود بخشند و نه آن را بدتر کنند. همیشه اینطور نیست ، اما همیشه باید این نیت باشد.

 

منبع: allpsych

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *